Kitesurfing oraz windsurfing, to dziś szczególnie znane sporty wodne. Ze względu na ich specyfikę, coraz więcej osób decyduje się rozpocząć kurs. Nauka surfowania na desce, do której zamontowany jest latawiec lub żagiel, pozwala na zdobycie odpowiednich umiejętności. Surfowanie jest przyjemne, dodaje adrenaliny i wysmukla ciało. Jednak oprócz samych doznań, jakie towarzyszą nam podczas uprawiania tego typu sportów, niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego sprzętu i odzieży. W przypadku sportów wodnych, odzież znacznie różni się od tej, którą zakładamy do biegania czy na siłownię.

Warto również dodać, że stroje przeznaczone do sportów wodnych, posiadają specjalny system Coolmax, który gwarantuje szybkie wysychanie. Jest to szczególna cecha, która podkreśla, iż do powyższych sportów konieczne jest dopasowanie odpowiedniego rodzaju odzieży. Wszystkie rodzaje odzieży, które mają bezpośredni i dług kontakt z wodą, są stworzone w oparciu o tę technologię.

Przykłady odzieży do sportów wodnych

Spośród wielu różnych rodzajów ubrań, w jakie możemy się zaopatrzyć do pływania i surfowania, wyróżnia się przede wszystkim:

  • Szorty,
  • Bluzy i koszulki,
  • Bieliznę,
  • Legginsy,
  • Czapki z daszkiem.

Niektóre z nich – bluzy, legginsy, bielizna i koszulki – są podstawowym wyposażeniem garderoby każdego surfera. To, jaki wybierzemy kolor czy wzór, zależy od naszego gustu.
Z kolei dodatkowe elementy, takie jak czapki, bluzy ochronne oraz paski – można nosić nie tylko na plażę. Są to elementy garderoby, które świetnie sprawdzą się również na co dzień.
Oferta dobrego sklepu z odzieżą sportową jest na tyle bogata, iż każdy z nas będzie mógł wyposażyć się w wiele zestawów do surfowania. Różnorodne kolory, wzornictwo, jakie widnieje na ubraniach, rozmiary i typy odzieży – to podstawowe kryteria, na jakich możemy skupiać się wybierając odpowiednią odzież. Ubrania są podzielone na damskie męskie i uniseksowe.

sportowe stroje kitesurfingWiększość z ubrań sportowych, ma jasne, często neonowe kolory. Dzięki temu, oprócz zapewnienia sobie wygody i komfortu podczas uprawiania sportu, możemy się też wyróżnić. Stylowe i przyciągające uwagę ubrania, na pewno sprawdzą się również poza plażą. Ich oryginalny wygląd i wygoda, jaką zapewniają, to zalety, które można wykorzystać również w przypadku innych sportów.

Jak wybrać takie ubrania?

Każdy sport wodny wymaga dopasowania właściwej odzieży. Muszą to być ubrania, które nie staną się cięższe pod wpływem kontaktu z wodą. Poza tym, odzież, która przeznaczona jest do surfowania, nie zniszczy się poprzez częste pływanie. Oferta sklepu z ubraniami do surfowania jest co prawda szeroka, jednak naszym zadaniem jest dokonanie wyboru poszczególnych zestawów.

Wybór ubrań do windsurfingu i kitesurfingu, nie jest trudny szczególnie obecnie. Dobry producent zaoferuje nam szeroki wybór pośród swoich produktów. Oprócz wysokiej jakości i trwałości ubrań, mamy zapewnioną technologię, która sprawia, że odzież szybko wysycha, nie ‘przykleja się’  do ciała i zapewnia nam swobodę ruchów.
Odzież, której będziemy używać do surfowania, musi być dopasowana pod każdym względem. Wodne sporty, jakimi są kitesurfing i windsurfing, wymagają przede wszystkim wygodnego sportowego stroju. Wybór jest najczęściej uzależniony od naszych indywidualnych preferencji. Najczęstsze elementy, jakie kupujemy do surfowania, to podstawowe legginsy, bielizna oraz koszulki i bluzy. Zapewniają nam one maksymalny komfort podczas uprawiania sportów.


Zapraszamy do zakupów w sklepie STL – znajduje się w nim bogaty wybór sportowych strojów kitesurfingowych i koszulek lycra windsurfing.