Mężczyźni uwielbiają wygodę, to jest pewne, ale cenią sobie także dobry wygląd. W dzisiejszych czasach męska moda przykuwa coraz więcej uwagi. Przez co rozrasta się i urozmaica, w sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych i niestandardowych męskich koszul i T-shirtów. Kobietom się to podoba, ale coraz trudniej odnaleźć się w tym mężczyznom. Co powinien nosić facet, aby czuł się swobodnie i interesująco wyglądał?

Koszule o wielu możliwościach

Wielu mężczyzn ma problem, zastanawia się, czy nosić koszule, czy T-shirty. Przy tym koszule utożsamia zazwyczaj z elegancją, a koszulki z luzem. Jest to dość utarty schemat, który dziś już nie do końca funkcjonuje.

Istnieją koszule stricte eleganckie, mają one swój odwieczny urok. Kobiety uwielbiają mężczyzn w koszulach gustownych i jasnych. Dziś sklepy oferują ogromny wybór subtelnych i stylowych koszul ze wzorami. Pamiętajmy, że wyszukane koszule, choć cenione przez płeć damską, przeznaczone są do konkretnych sytuacji. Nie warto przesadzać z eleganckim strojem. Dobrze jest potrafić z niego korzystać w odpowiednich momentach. Takie koszule nadają się na poważniejsze uroczystości, kolacje, firmowe spotkania, wyjścia do opery czy w końcu do pracy wymagającej wyszukanego wyglądu.

Koszule nie kończą się na stylu poważnym. Moda męska szczególnie zwraca się w stronę koszul o stylu luźniejszym, tak zwanym casual. W tym stylu stawia się na koszule button-down, czyli posiadające miękki kołnierzyk przypinany na guziki. Mogą być wykonane z różnych materiałów, szczególnie modne są te całkowicie bawełniane.

W wakacje świetnie się sprawdza także koszula z lnu. Nie dość, że jest niesamowicie wygodna i zdrowa, to dodatkowo uwielbiają ją kobiety. Nie można nie wspomnieć o koszulach w kratę, których dziś na rynku jest naprawdę wiele wariantów. Ostatnimi czasy bywa niedoceniana, a szkoda, gdyż ma moc zmieniania wizerunku na korzyść. Koszula w kratę przyjęła się szczególnie w stylu miejskim, luźnym, noszona zazwyczaj po pracy, symbolizuje swobodę.  Jest wiele rodzajów koszul w kratę, różnią się one kolorami, rozmiarami kratki i materiałem. Na zainteresowanie zasługują zwłaszcza te minimalistyczne o dwóch odcieniach.

Zdecydowanie modne jest podwijanie rękawów koszuli, nadaje to mężczyźnie uwodzicielskiej nonszalancji. Wielu mężczyzn przepada za praktycznymi koszulami z krótkimi rękawami, ale tu trzeba być ostrożnym. Większość tych koszul nie wpływa korzystnie na męską budowę ciała.

Nie tylko praktyczny – T-shirt

T-shirty dla niektórych mężczyzn są o wiele wygodniejsze od koszul. Są zazwyczaj dość proste, mogą być jednokolorowe bądź ze wzorem. Te z nadrukami kojarzone są zazwyczaj z młodzieżą, pasują do sytuacji szczególnie prywatnych. Koszulki jednokolorowe mogą stanowić idealne dopełnienie dla innych części garderoby. W trakcie wyboru warto zwrócić uwagę na dekolt. Kształt dekoltu ma znaczenie, okrągły dekolt poszerza klatkę piersiową, gdy ten w kształcie V wizualnie wydłuża szyję.

T-shirt świetnie się sprawdza do jeansów, czy skrojonych bojówek. Nadać się może także pod marynarkę czy sweter. Koszulka pasuje do sytuacji nieformalnych oraz takich wymagających umiarkowanej elegancji. Podczas wyboru ważny jest kolor i materiał. Najlepiej szukać T-shirtów bawełnianych, w których skóra może oddychać.

Podsumowanie

Podczas wyboru zarówno koszul, jak i T-shirtów trzeba skupić się na doborze odpowiedniego rozmiaru. Jakakolwiek część garderoby, nie będzie wyglądała, tak jak ma wyglądać, gdy będzie na nas za duża. Dylemat T-shirt a koszula tak naprawdę nie ma rozwiązania, wszystko zależy od preferencji i sytuacji. Nie ma co przy tym ukrywać, że kobietom podobają się mężczyźni, którzy nie mają oporów do noszenia koszul.