Moda na ubrania oversize trwa w najlepsze już od ładnych paru lat. Coraz więcej osób decyduje się na kupno różnych części garderoby właśnie w tym stylu. Czy jednak bluzki oversize są dla wszystkich? Czy może jednak obszerne ubrania jednym pasują bardziej, niż innym? Dla kogo tak naprawdę powstały ubrania w stylu oversize?

Oversize – elegancko i na co dzień

Obszerne ubrania potrafią być naprawdę eleganckie i dobrze wykonane ze świetnych materiałów. Bardzo wiele gwiazd, uważanych za ikony mody, było minimum raz widziane właśnie w stylizacjach zawierających ubrania oversize. Świetnie nadają się one na ważniejsze spotkania, kolacje, a nawet na pokazy mody. Jednak najczęściej tego typu ubrania mimo wszystko są noszone na co dzień.

W życiu codziennym ubrania oversize tak naprawdę mogą być noszone przez wszystkich. Każdy człowiek powinien w tym rodzaju ubrania czuć się bardzo dobrze. Będą one wyglądać dobrze zarówno na bardzo szczupłej osobie, jak też i na osobie nieco przy kości, gdzie będą działać maskująco. Osoby szczuplejsze w ubraniach oversize będą wyglądały na mniejsze, a co za tym idzie na bardziej urocze. Z kolei osoby z nadwagą będą mogły zakryć swoje niedoskonałości i te części ciała, z którymi nie czują się komfortowo.

Tak więc, ubrania oversize mogą być noszone w zasadzie przez osoby o każdym rodzaju figury – zarówno na eleganckie wyjścia, jak też i na co dzień. Codziennie najlepiej sprawdzają się takie ciuchy, jak bluzki, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i po prostu wyglądają dobrze.

Do ubrania w każdym wieku

Niesamowitą zaletą obszernych bluzek jest to, że w zasadzie mogą je nosić wszystkie pokolenia. Swobodnie będą się w nich czuć zarówno osoby młode, jak też i te nieco starsze. Bluzki oversize pasują nawet do dzieci i nastolatków. Nie jest więc to trend, w który tylko ludzie młodzi się wpasują!

Ogromną zaletą trendu, jakim są ubrania oversize jest nieskrępowana swoboda ruchów. Nadają się więc one nie tylko na dzień wolny, ale także do pracy, nie ważne jaka by ona nie była i czego by ona nie wymagała. Bluzki oversize są więc zakupem opłacalnym.

Typy sylwetek korzystnie wyglądających

Bluzka jasnoróżowa z efektywnym wiązaniem z tyłu z kolekcji sklepu internetowego Tiempo

O ile obszerne ubrania wybaczą nadprogramowe kilogramy, tak jednak niekoniecznie dobrze może się w nich czuć osoba o typie sylwetki „jabłko”, która charakteryzuje się tym, że tułów jest znacznie większy w porównaniu do nóg. Takim osobom bardzo szybko tłuszcz i kilogramy osadzają się w obrębie brzucha. Niestety ubrania oversize, zwłaszcza bluzki i sukienki mogą ten efekt jeszcze bardziej powiększyć.

Świetnie natomiast buzki oversize będą wyglądały na kobietach o typie sylwetki „gruszka” czy też „klepsydra”. Takie osoby powinny czuć się pewnie i swobodnie w obszernych, wiszących ciuchach.

O czym należy pamiętać przy wyborze bluzek oversize

Tak samo, jak przy wyborze innych ubrań, tak samo bluzki oversize powinny być wybierane z głową, tak by wystarczały, na jak najdłużej. Na co więc trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jakość ich wykonania, czy szwy są odpowiednio zszyte, czy z bluzki nie wystają nitki. Jeżeli jednak ubrania są kupowane przez Internet, to należy zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na materiał, z którego wykonana jest bluzka. Najlepiej by było, aby bluzka była wykonana z materiału naturalnego, takiego jak bawełna, która przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać.

Materiały typu poliester niestety nie przepuszczają powietrza, dlatego noszenie ubrań z niego wykonanych jest nieco mniej komfortowe. Człowiekowi szybko robi się bardzo gorąco, a po ciele zaczyna spływać pot, który nie jest wchłaniany przez materiał.

Oczywiście niemniej ważna jest także estetyka ubrania, to czy nam się  podoba, czy ma ładny kolor, print, lub napis. Ważne jest to, aby taka bluzka była noszona z przyjemnością i nie była kupiona tylko po to, aby leżeć w szafie!