Wybranie prezentu dla kobiety bywa czasem nie lada wyzwaniem. Wiele zależy od wieku kobiety, ale też o wiążącej relacji – inny prezent kupi się ukochanej, inny przyjaciółce, a jeszcze inny córce. W tym tekście przychodzimy z kilkoma podpowiedziami.

Kiedy wręczamy kobiecie prezent?

Można powiedzieć, że każda okazja jest dobra, aby podarować kobiecie prezent. Celebrowanie urodzin, imienin, rocznicy, Dnia Kobiet czy jeszcze innych ważnych świąt w roku – to idealny moment na wręczanie sobie upominków. Na pewno kobieta doceni gest, jeśli zostanie obdarowana bez okazji. Nie zawsze musi być to coś drogiego czy dużego, wystarczy drobiazg, dzięki któremu poczuje się doceniona.

Czym jest idealny prezent?

Niektórzy stawiają sobie za cel znalezienie idealnego prezentu. Warto jednak dobrze zastanowić się, czym on jest, bo może się okazać, że każdy będzie go inaczej definiować. Jedne kobiety chcą dostać coś ładnego, drugie coś praktycznego, a jeszcze inne marzą o czymś, co będzie spełniać oba warunki.

Idealny prezent najlepiej wybrać, stawiając się na miejscu obdarowywanej kobiety. Dobra znajomość jej gustu i stylu życia znacząco ułatwi podjęcie decyzji. Najlepiej kierować się intuicją lub po prostu wprost zapytać tę kobietę lub kogoś z jej bliskich, co chciałaby otrzymać – w takiej sytuacji ma się pewność, że będzie to na pewno wymarzony podarunek. Czasem znalezienie tego idealnego prezentu wymaga czasu i cierpliwości, ale warto się poświęcić, aby uszczęśliwić bliską kobietę.

Jak zachwycić obdarowywaną osobę?

Radość drugiej osoby wywołana podarowanym upominkiem jest niezwykle przyjemna. Patrzenie na szeroki uśmiech czy nawet łzy szczęścia sprawia, że chce się robić wyjątkowe prezenty. Niepotrzebne jest tworzenie zbędnych scenariuszy – najlepiej, aby kierować się sercem. Kobiety bywają sentymentalne, dlatego, wybierając podarunek, dobrze jest nawiązać do wspólnej historii i razem przeżytych przygód. Im bardziej spersonalizowany prezent, tym lepiej.

Zachwyt może wywołać też zdobycie czegoś trudno dostępnego. Na przykład wiesz, że kobieta, której chcesz sprawić prezent jest miłośniczką jakiegoś zespołu, ale nie zdążyła kupić biletów na jego koncert, bo wszystkie się wyprzedały. To moment, żeby się wykazać i zrobić wszystko, aby zdobyć te bilety.

Sprawdzone prezenty, gdy brakuje pomysłów

Istnieje kilka rodzajów prezentów, które sprawdzą się na każdą okazję. Oto one:

Kwiaty

Kwiaty są chyba najczęstszym prezentem wręczanym kobietom. Pojedyncza róża czy pięknie skomponowany bukiet to zawsze dobry wybór. Ostatnio coraz częściej wręcza się nawet kwiaty w doniczkach. Taka roślina potrafi wyglądać jeszcze lepiej niż bukiet, a do tego zdecydowanie dłużej postoi w mieszkaniu.

Perfumy

Kto nie lubi pięknie pachnieć? Warto kupić perfumy, jeśli zna się ulubiony zapach kobiety, która ma dostać prezent. Lepiej nie ryzykować z nowymi perfumami, ponieważ to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli jednak masz pewność, że wybrana fiolka będzie strzałem w dziesiątkę, to nie zwlekaj. Obdarowywana kobieta z pewnością się ucieszy i doceni to, jak dobrze ją znasz.

Biżuteria

Kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zegarki – sklepy z biżuterią oferują wiele możliwości. Ostateczny wybór zależy od przewidywanego budżetu oraz od upodobań obdarowywanej kobiety. Biżuteria jest dobrym pomysłem, ponieważ to podarunek, który będzie mógł być noszony na co dzień lub podczas wyjątkowych okazji.

Książka

Z czytelnictwem w Polsce bywa różnie, ale jeśli wiesz, że kobieta, dla której szukasz prezentu czyta książki, to będzie to idealny wybór. Liczba książek w księgarni jest olbrzymia – od beletrystyki, przez reportaże, aż po poradniki. Na pewno wśród tych zbiorów znajdzie się coś odpowiedniego.

Dopasowana atrakcja

Brzmi tajemniczo? Czasem wybranie prezentu jest bardzo trudne, gdy obdarowywana osoba nie przykłada wagi do rzeczy materialnych. W takich sytuacjach najlepiej wybrać coś, co zapewni jej piękne wspomnienia. Może to być wyjątkowa kolacja, wyjście do teatru lub na koncert, a może jakaś wycieczka do miejsca, które zawsze chciała odwiedzić. Warto również pomyśleć o zapewnieniu kobiecie dnia w SPA – to coś, za co bez wątpienia będzie wdzięczna. Taki rodzaj prezentu-atrakcji daje możliwość spędzenia wspólnego czasu.