Zima zbliża się wielkimi krokami i z dnia na dzień możemy obserwować coraz niższe temperatury. Już w okresie wczesnojesiennym wielu klientów rozpoczyna poszukiwania odpowiedniej, wygodnej czapki i ciepłego szalika, który pozwoli przetrwać zarówno pierwsze przymrozki, jak i mocniejsze chłody jakie czekają nas tegorocznej zimie. Jakie dodatki są modne tego roku? Na jakie szale i czapki warto zwrócić uwagę?

Czapka zimowa – nie rezygnuj z niej zimą!

Czapki powinny dobrze chronić przed chłodem naszą głowę, co jednak nie oznacza, że muszą być one nudne i nieatrakcyjne. Tej zimy królują duże, swetrowe ozdobne sploty wykorzystane do upiększenia czapek. Ich czubek może być zakończony pomponem, zwłaszcza te futerkowe są preferowane w tegorocznych trendach. Czapka wykonana z dzianiny o grubym splocie nie zawsze zagwarantuje nam maksymalną ochronę przed niskimi temperaturami, dlatego wielu producentów zdecydowało się podszyć czapkę od środka cienkim polarem, który zatrzyma chłód jednocześnie nie powodując przegrzania się naszej skóry głowy i zniszczenia fryzury.

Panie, które nie przepadają za ozdobnymi dzierganymi czapkami z elementami futerka z pewnością zadowolą się minimalistycznymi odpowiednikami czapek. Proste czapki wykonane z dzianiny o drobnym splocie będą idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji wpisujące się jednocześnie w najnowsze trendy. Aby ich wygląd nie był standardowy i aby wyróżnić czapkę od innych, producenci często wykorzystują  błyszczącą nić, która odbija delikatnie światło od materiału. Taki drobny detal nie wpłynie znacząco na wygląd czapki, ale podkręci  go nadając modnego looku. W modzie męskiej obowiązują niemal identyczne trendy, z tym że  w przypadku męskich czapek kolory będą znacznie bardziej ciemne i stonowane.

czapki zimowe hurt
Czapki z pomponem będą hitem tego sezonu!

Do czapki dobierz ciepły szal…

Ciepły szal na zimę to niemal nieodłączny element zimowej stylizacji każdej z pań. Najmodniej w tym roku będzie sięgnąć po duże szale w kraciaste wzory. Kolorów do wyboru jest mnóstwo. Klientki chętnie decydują się na bordowe, szare i beżowe kolory, jednak wciąż nie brakuje osób, które sięgają po bardziej odważne barwy np. róże czy turkusy. Panowie również w tym roku będą często decydować się na szaliki w kratę, zwłaszcza że trend ten jest niezwykle silny, a modny tego roku wzór jest wykorzystywany chętnie do różnego rodzaju części garderoby. Szale dla mężczyzn będą odróżniały się od damskich odpowiedników ciemną, bardziej chłodną barwą.

Modne dodatki potrafią wpłynąć na prezentację całego ubioru, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie dobranie. Zarówno panie jak i panowie chętnie sięgają po modele czapek i szalików, które wpisują się w szeroką gamę obowiązujących tego roku trendów. Jeżeli prowadzisz sklep, szeroki wybór modnych dodatków m.in. szali i czapek na zimę znajdziesz w internetowej hurtowni odzieży Lema24.pl – zapraszamy.