Kolorowe albo monochromatyczne, delikatne lub wielkie i przykuwające uwagę już z daleka, kupione albo zrobione samodzielnie – długie kolczyki ze sztucznej biżuterii. Modeli istnieje całe mnóstwo, do wyboru, do koloru. Sam zakup nie jest problemem – zastanowić się raczej trzeba nad tym, na jakie okazje takie kolczyki są najbardziej stosowne. Kolejną kwestią jest też to, że nie każdej kobiecie kolczyki takie pasują. Kiedy więc zdecydować się na zakup długich kolczyków ze sztucznej biżuterii?

Długie kolczyki a typ urody

W długich kolczykach najlepiej wyglądać będą panie będące posiadaczkami twarzy owalnej. Przy takim kształcie twarzy dobrze będą wyglądały modele wyraziste, przyciągające uwagę. Nie powinny być tylko zbyt długie, gdyż w połączeniu z kształtem twarzy stworzy to efekt nieco karykaturalny.

Panie, których twarz swoim kształtem bardziej przypomina kwadrat, będą zadowolone z postawienia na kolczyki o bardziej owalnych kształtach, które złagodzą kanciaste rysy.

Twarz trójkątna lub w kształcie serca (szersze czoło, spiczasty podbródek i wyraźne kości policzkowe) doceni optyczne poszerzenie w dolnej części. Element, który będzie odpowiadał za przykuwanie uwagi, powinien znajdować się na wysokości brody, gdyż właśnie tam twarz jest nieco węższa.

Z długich kolczyków powinny zrezygnować panie z twarzą w kształcie diamentu (węższe czoło i podbródek oraz wyraźne kości policzkowe). W tym przypadku lepiej postawić na modele krótsze o zaokrąglonym kształcie, w celu złagodzenia rysów twarzy.

Z czym zestawić długie kolczyki ze sztucznej biżuterii?

Najważniejszą sprawą z długimi kolczykami jest to, że już same w sobie są bardzo wyraziste i przykuwające uwagę. Co to zatem oznacza? Przy wyborze tego typu kolczyków powinnyśmy unikać wzorzystych, kolorowych bluzek i t-shirtów, gdyż otrzymamy wzorzysty miszmasz. Kolejna, niemniej istotna sprawa to to, że nie każda z nas dobrze się z takimi dodatkami czuje. Długie kolczyki są elementem bardzo przykuwającym uwagę, a nie wszystkie panie przepadają za skupianiem na nich wzroku.

długie kolczyki

Z czym najlepiej zestawiać długie kolczyki? Na pewno nie zakładamy już żadnej innej biżuterii. Trzeba pamiętać też o tym, że guziki, klamry i suwaki przy ubraniu też pełnią poniekąd funkcję biżuterii i przykuwają uwagę. Panie noszące okulary niech wezmą pod uwagę rodzaj oprawek. Grube, w żywym kolorze lepiej będą współgrać z kolczykami w bardziej minimalistycznym fasonie. I odwrotnie. Oprawki delikatne dobrze połączą się z bardziej wyrazistymi modelami.

W kwestii stroju, długie kolczyki nie są już pozostawiane tylko do stylizacji wieczorowych, gdyż dobrze odnajdują się też wśród zestawów noszonych w ciągu dnia. Nałożone do zestawu biurowego dobrze przełamią jego sztywny charakter. Wówczas jeśli mamy w perspektywie imprezę po pracy, zamiana dosłownie kilku elementów stroju na inne będzie zupełnie wystarczająca, i już możemy bawić się do rana. Najbardziej poszaleć można ze stylem boho, który jest idealny na lato. Styl ten jest żywy, barwny, kolory dominujące to fuksja, pomarańcz, błękit i inne, wyraziste kolory. Tutaj perfekcyjnie sprawdzą się kolczyki frędzle, które zazwyczaj również występują głównie w żywych, intensywnych barwach. Latem chętniej bawimy się modą. Długie kolczyki bardzo dobrze wyglądają ze spiętymi włosami, są wówczas bardziej wyeksponowane. Poza tym, wyplątywanie ich z rozpuszczonych włosów nie byłoby zbyt przyjemne…