Wybór jest ogromny, bo to część garderoby noszona przez mężczyzn o każdej porze roku. Ze względu na wygodę wciąż cieszy się większą popularnością niż płaszcz. I mimo że nie jest tak elegancka i nie pasuje do garnituru czy na oficjalne spotkanie, wybór wzorów i fasonów jest tak duży, że bez problemu można wybrać wersje mniej i bardziej oficjalne.

Sportowe kurtki męskie

Najbardziej popularne są kurtki sportowe. Wybierane przez wszystkich mężczyzn, którzy wiodą aktywny tryb życia, niekoniecznie tylko jako okrycie wierzchnie na narty czy deskę. Porządna kurtka sportowa powinna być lekka i oddychająca, ale do tego odporna na deszcz, wiatr, mróz i śnieg. W takich zabezpieczeniach spełniają się windstopery, goretexy i wewnętrzne wszyte polary.

Wśród kurtek sportowych można wymienić różne rodzaje dostosowane do wykonywanej przez nas aktywności. Najbardziej uniwersalnym modelem, który sprawdzi się zarówno podczas górskiej wędrówki, jak i na spacer po mieście jest kurtka trekkingowa męska. Stonowane kolory i duży wybór fasonów sprawia, że połączenie funkcjonalności i wygody z miejskim stylem przestaje być takie trudne.

Kurtka idealna na co dzień?

Kompromisem między swobodną kurtką sportową a eleganckim płaszczem jest modna kurtka pilotka. Kojarzą się ze strojami wojskowych pilotów, są proste w kroju, najczęściej dwurzędowe, koniecznie z pagonami na ramionach. Występują w kolorach ziemi – zieleniach, brązach, beżach, czerniach. Materiał jest syntetyczny, ale za to ciepły i wytrzymały. W takiej kurtce, która eksponuje szerokie ramiona i podkreśla pas, każdy mężczyzna czuje się jak bohater.

Ponadczasowe modele

Obserwując modę męską na ulicach coraz częściej można zauważyć, że są Panowie, którzy bardziej niż walory praktyczne cenią sobie bycie trendy. Z tego powodu nawet w zimie możemy obserwować mężczyzn (szczególnie młodych) odzianych w kurtki skórzane. Wyglądają one bardzo stylowo, przywodzą na myśl buntowniczego Jamesa Deana albo wokoalistę zespołu Joy Division, jednak są oczywiście bez szans, jeśli chodzi o walkę z temperaturą. Tym bardziej, że młodzi trendsetterzy wybierają najczęściej kurtki ze skóry ekologicznej, które są syntetyczne i nieoddychające.

Pewnym kompromisem są kurtki skórzane bądź jeansowe podbite kożuchem. Takie odzienie nosili bohaterowie „Tajmenicy Brokeback Mountain”, a że wyglądali super męsko, wie każdy, kto film widział.