Pandora jest duńską marką biżuterii  wykonaną z najszlachetniejszych materiałów. Jak sama nazwa wskazuje nawiązuje do kobiecego piękna w jego klasycznym wymiarze.

Została stworzona przez duńskie małżeństwo Enevoldsenów, mieszkańców Kopenhagi, którzy w 1982 roku otworzyli niewielki sklep jubilerski Popular Smyke. Per, który był nieznanym jubilerem,  wraz z żoną Winnie wyruszyli w podróż do Tajlandii w poszukiwaniu inspiracji dla swoich pomysłów. Tam stykają się z rzemieślnikami, którzy własnoręcznie produkują różnego rodzaju ozdoby.

Po powrocie do Danii tworzą swoją markę Pandora i zaczynają wytwarzać pierwsze bransoletki. Firma osiąga wielki sukces. Obecnie produkty marki Pandora zyskały sobie wielu zwolenników i sprzedawane są na sześciu kontynentach.

Oferta marki Pandora

Główna siedziba firmy znajduje się w Tajlandii, gdzie zatrudnionych jest ponad 10 tysięcy pracowników. Współpracuje z najlepszymi artystami. Dba o ochronę swoich klientów przed zakupem fałszywych produktów, dlatego współpracuje tylko z autoryzowanymi sprzedawcami, gwarantującymi pełną oryginalność biżuterii.

Pandora jest znana przede wszystkim z bransoletek, ale w ofercie można znaleźć także naszyjniki, pierścionki, kolczyki o lekkiej, prostej skandynawskiej formie. Pandora to również gwarancja najlepszych materiałów, dlatego jej produkty cieszą się tak dużą popularnością wśród kobiet na całym świecie.

Biżuteria Pandora jest wykonana najczęściej z 14-karatowego złota, najwyższej jakości skóry oraz materiałów tekstylnych, dlatego każda z pań znajdzie biżuterię, która najpełniej będzie wyrażała jej osobowość. Poza tym unikalny charakter produktów jubilerskich zadowoli nawet najbardziej wybredną koneserkę damskiej biżuterii.

Co to są charmsy Pandora?

Atrakcyjność biżuterii Pandora polega również na tym, że do dowolnej bransoletki w formie minimalistycznej obręczy, delikatnego łańcuszka lub paska można dobrać odpowiednie charmsy w formie koralików – klipsów, zawieszek, również takich wykonanych z metali szlachetnych, szkła Murano, a także wysadzane kamieniami lub pokryte emalią.

Bogactwo wzorów i motywów pozwala stworzyć dowolną, oryginalną, jedyną w swoim rodzaju kompozycję, oddającą charakter jej posiadaczki, zestaw na wyjątkowe okazje, a także na spotkanie z przyjaciółmi i do pracy.

Bransoletka Pandora

Bransoletka Pandora jest jednym z najpopularniejszych wyrobów jubilerskich tej  marki. Stanowi przykład biżuterii modułowej, którą można dzięki charmsom kompletować i tworzyć indywidualne zestawy.  Jest ozdobą, która zachwyci każdą z pań.

Powstają one z najlepszych materiałów za pomocą nowoczesnych technologii i tradycyjnych technik jubilerskich. Ich popularność wynika również z niezwykłej dekoracyjności. Są tu produkty nawiązujące do tradycyjnej elegancji, również efektowne plecionki, czy modele wykonane z różnego typu materiałów takich jak skóra.

Zestawy do pielęgnacji biżuterii Pandora?

Kupując biżuterię marki Pandora należy zaopatrzyć się w zestaw do jej czyszczenia. Dzięki niemu można pielęgnować wszystkie rodzaje wyrobów jubilerskich, również z metalu, a także z kamieniami lub bez nich, emalią, sztucznymi kryształami, czy perłami.

Do każdego zestawu pielęgnacyjnego dołączona jest instrukcja i bez problemu można samemu wyczyścić każdy rodzaj biżuterii Pandora. 

biżuteria pandora czyszczenie

Jak pielęgnować biżuterię Pandora?

W celu utrzymania pierwotnego wyglądu i blasku biżuterii Pandora należy polerować ją miękką, specjalnie do tego celu przeznaczoną ściereczką. Jej biała strona służy do czyszczenia srebrnej biżuterii, gdyż została nasączona specjalnym środkiem do tego materiału jubilerskiego.

Natomiast metale platerowane czyści się różową stroną ściereczki, która nie została nasączona żadnym środkiem. Pierścionki, naszyjniki, charmsy, kolczyki i wisiorki pielęgnuje się i czyści za pomocą zestawu. W zestawie znajduje się specjalny pojemnik z roztworem czyszczącym Pandora.

Należy w nim zamoczyć biżuterię przez okres około dwóch minut, następnie po upływie tego czasu wyjąć ją i wypolerować delikatnie, zgodnie z instrukcją. Elementy skórzane wystarczy przetrzeć miękką i suchą szmatką. Jeśli pojawią się na niej plamy z różnych substancji, to należy je jak najszybciej usunąć, zanim zdążą wsiąknąć w skórzany materiał.

Do czyszczenia skóry należy używać wody z mydłem i wytworzoną pianą przetrzeć skórę, następnie wysuszyć miękką ściereczką po to, aby nałożyć impregnat. Elementów tekstylnych wykonanych z poliestru  w przypadku zabrudzenia nie należy moczyć w wodzie lecz delikatnie przetrzeć wilgotną ściereczką z bawełny.

Jak powinno się przechowywać biżuterię Pandora?

Biżuteria Pandora powinna być przechowywana w pudełeczkach lub woreczkach w celu uchronienia jej przed matowieniem, z dala od światła słonecznego i źródeł ciepła. Należy ją ściągać przed kąpielą, pływaniem w basenie lub uprawianiem sportu. Traktowanie jej z należytą uwagą i troską pozwoli użytkownikowi cieszyć się nią przez długi czas.