Bielizna wyszczuplająca ma wiele plusów. Po porodzie wiele kobiet nie jest zadowolonych ze swojej sylwetki, a czasem stoi przed nimi konieczność wyjścia lub mają one po prostu ochotę opuścić dom na kilka godzin. Wówczas często zakładamy ubrania podkreślające sylwetkę. I tu niestety, pojawia się problem: ciało nie wróciło jeszcze do formy sprzed ciąży. W takich właśnie sytuacjach z pomocą przychodzi bielizna wyszczuplająca. 

Dlaczego warto założyć bieliznę wyszczuplającą zamiast bielizny ciążowej?

Główny powód został już właściwie zasugerowany: doskonale ukryje ona mankamenty figury powstałe w wyniku ciąży i porodu, a przy tym nada sylwetce piękny, zgrabny kształt. I chociaż to oczywiście nie sprawi, że rzeczywiście będziemy szczuplejsze, to nasz humor może się znacznie poprawić. Nikt nie musi wiedzieć o niedoskonałościach naszej figury, a poziom pewności siebie może znacząco wzrosnąć. 

Bielizna wyszczuplająca ma to do siebie, że może być całkowicie niewidoczna pod ubraniem. Jeśli tylko zdecydujemy się na gładkie modele, pozbawione zdobień, będzie ona praktycznie niedostrzegalna dla osób postronnych. Liczy się też kolor. Modele w kolorze czarnym dobrze sprawdzą się w przypadku kreacji w ciemnych kolorach, lecz najlepszym wyborem będzie bielizna w kolorze cielistym – niezależnie od tego, co założysz, nie będzie ona przebijać się przez ubranie. 

bielizna ciążowa wyszczuplająca
Chcesz poczuć się bardziej atrakcyjnie po ciąży? Sklep internetowy z odzieżą kobieca Szykowna Mama przygotował dla Ciebie szeroką ofertę z bieliznę ciążową, wyszczuplającą oraz do karmienia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze bielizny ciążowej, a jednocześnie wyszczuplającej?

Aby taki rodzaj bielizny służył nam jak najlepiej przez jak najdłuższy czas, konieczny jest jego uważny dobór. Bielizna wyszczuplająca ma być dopasowana do ciała, ale absolutnie nie ma prawa uciskać. Nie może być też być zbyt luźna, dlatego, że wtedy nie zda egzaminu. 

Zwróć też uwagę na to, jakie ubrania najczęściej nosisz. Szorty modelujące z dłuższymi nogawkami nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku krótszych spódnic, a halka do niczego się nie przyda, jeśli nałożysz spodnie. Z kolei, gdy planujesz założyć sukienkę z głębszym dekoltem, nie decyduj się na zbyt mocno zabudowane rodzaje biustonosza modelującego dlatego, że będą one nieestetycznie wystawać. Zbyt zabudowana bielizna wyszczuplająca nie jest również dobrym pomysłem, jeśli wychodzisz gdzieś z maleństwem i wiesz, że będziesz musiała je nakarmić – nie jest to rodzaj bielizny dostosowany do karmienia piersią. 

Kupując bieliznę, staraj się chwilę w niej pobyć. Przybieraj różne pozy – wyciągaj dłonie w górę, przysiadaj, jeśli tylko jest na czym, kucaj, stawaj na palcach i przechylaj się na boki. Chodzi o to, by sprawdzić, czy mierzony komplet będzie dla Ciebie wygodny podczas codziennego funkcjonowania. Jeśli bielizna wydaje się wygodna, lecz nagle wpija się w ciało przy wykonywaniu określonych ruchów, oznacza to, że nie jest przeznaczona dla Ciebie.

Bielizna ciążowo-wyszczuplająca – gdzie warto ją kupować?

Dobrym miejscem są zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. W placówkach stacjonarnych możesz przymierzyć wybrany komplet i zobaczyć, jak się w nim czujesz, lecz to właśnie sklepy internetowe dają Ci częstszą możliwość zwrotu zakupionej bielizny. A to daje Ci możliwość zamówienia kompletu, ponoszenia go nieco dłużej niż te kilka czy kilkanaście minut w sklepowej przymierzalni, dzięki czemu łatwiej Ci będzie podjąć decyzje o tym, czy chcesz dany komplet sobie zostawić, czy też oddać. Warto kupić bieliznę wyszczuplającą w takim sklepie, który specjalizuje się w odzieży ciążowej. Dzięki temu przy wyborze nie będzie trzeba będzie się skupiać, czy w taka bielizna nie jest zbyt zabudowana do karmienia piersią. 

Bielizna wyszczuplająca jest fantastycznym pomysłem, jeśli chcesz wyglądać lepiej  po porodzie i na chwilę zapomnieć o odzieży ciążowej. Nie zwalnia ona co prawda z ćwiczeń i diety, lecz jest szybkim sposobem na wymodelowanie sylwetki. Legenda głosi, że niektóre modele wspierają walkę z cellulitem.