Okres narodzin potomka jest bardzo szczęśliwy dla młodych rodziców.

Zawsze jednak mówi się o tym co odczuwa mama jak się czuje itd., ponieważ to ona rodziła i przeżywała okres ciąży, a rzadko kiedy zwraca się uwagę na to co czuje świeżo upieczony tata.

W okresie połogu to zawsze mama jest obdarowywana prezentami to na mamę i na noworodka zwraca się szczególną uwagę, a ojcu tylko pogratuluje się ślicznego synka lub córeczki, nie robiąc nic więcej. Nie można więc zapominać, że pojawienie się dziecka to wyjątkowy czas również dla mężczyzny.

Dobrze jest jeśli goście przychodzący w odwiedziny, by zobaczyć nowego członka rodziny, pomyślą również o tym, że młody tata cieszy się z narodzin tak samo jak mama. Wtedy też warto przynieść prezent nie tylko dla noworodka czy dla mamy, ale także dla taty, ponieważ taki miły gest będzie radosny dla całej rodziny

Co zatem mogłoby być takim prezentem?

  • Rzeczą oczywistą jest dobry alkohol, ponieważ to mężczyzna może z gośćmi wypić za zdrowie swojego potomka gdy mama musi jeszcze wstrzymać się takim świętowaniem. Prezent ten jest na swój sposób oryginalny, ponieważ często można spotkać na przykład małe czołgi, które są pojemnikiem na piwo lub domki dla lalek, w których znajduje się wino. Zatem taki prezent może być jak najbardziej tematyczny.
  • Jednym z najczęstszych prezentów są przedmioty specjalnie dedykowane młodym ojcom na przykład kufle na piwo, zapalniczki, ręczniki czy koszulki. Te ostatnie stają się coraz bardziej popularne, ponieważ wielu ojców dostaje T-shirty z oryginalnymi i śmiesznymi napisami, takimi jak „najlepszy tata na świecie”, „ojcostwo to też praca, ale szafa trzeba robić na rękach”, „córeczka tatusia”, itd. Jest to na pewno oryginalna pamiątka, która, ilekroć wyciągnięta z szafy, będzie dobrym wspomnieniem pierwszych chwil ojcostwa.
  • Często słyszy się również o tym, że młody tata dostaje prezent od swojej partnerki. Młode mamy bardzo często w tajemnicy przed ojcami tworzą pamiątkowy film lub zestaw zdjęć, które upamiętniają okres ciąży, zwłaszcza jeśli ich partner przeżywał ten czas tak samo i jak one. Inną opcją jest uwiecznianie pierwszych dni po narodzinach, jednak wtedy wiele kobiet jest zbyt my zmęczonych, by nagrywać lub robić zdjęcia, dlatego jeśli chce się docenić wysiłek młodego taty, to warto pomyśleć o tym na samym początku ciąży.

Wiadomo, że młody tata nie oczekuje dużej atencji, jednak te drobne upominki w prezencie na pewno sprawią, że poczuje się on doceniony i równie ważny jak mama i dziecko.

Jakiś czas po narodzinach można też pomyśleć o tym, by zaprosić młodego tatę na męski wieczór, zwłaszcza jeśli to koledzy chcą sprawić prezent. Warto jednak pamiętać, że nie może to być zaraz po narodzinach dziecka, ponieważ to młoda mama potrzebuje opieki i uwagi. Natomiast kiedy już młodzi rodzice przyzwyczają się do nowej rzeczywistości, to wyjście na piwo z kolegami nie będzie dużym problemem.

prezent dla taty

Dla świeżo upieczonego taty najważniejsze jest to, aby młoda mama i dziecko były szczęśliwe i zapomina on o sobie, podobnie jak młoda mama, dlatego bardzo dobre dla ich obojga byłby czas, który mogą spędzić tylko we dwoje. Może to zapewnić oczywiście najbliższa rodzina, z którą młodzi rodzice nie będą bali się zostawić noworodka, dzięki czemu młodzi rodzice chwilę odpoczną i zregenerują siły, poświęcając czas również na pielęgnowanie małżeństwa.

Można zatem zauważyć, że czas, w którym dziecko przychodzi na świat, jest dla rodziców bardzo wymagający. Dlatego też warto pamiętać o potrzebach nie tylko młodej mamy, ale również taty. Warto docenić jego opiekę, poświęcić mu trochę uwagi na rozmowę lub wręczyć mu kilka drobnych prezentów.

Taki kubek, alkohol czy koszulka dla taty ze specjalnym wydrukiem będzie na pewno jednym z lepszych rozwiązań, ponieważ to drobny upominek  jest najczęściej najbardziej doceniany i przyjęty z radością.